Dapper en fel strijdend Sportlust naar onterechte nederlaag. (DOVO-Sportlust 2–0)
Wat kan voetbal soms een harde sport zijn, niet altijd krijgt de best spelende ploeg de punten die het verdiend. Sportlust moest in Veenendaal aantreden tegen de koploper in de 3e periode DOVO en het speelde daar niet tegen 11 maar 12 man. Scheidsrechter Koen Molenaar was voor Sportlust de grootste tegenstander op sportpark Panhuis. De kaarten flapperaar bepaalde het gehele verloop van de wedstrijd en ontnam daarmee Sportlust de punten waarop het gezien het vertoonde spel zeker recht op had.
Spelleider.
Laten we maar meteen de pleister van de zere wond aftrekken en beginnen met het optreden van de spelleider van de wedstrijd van DOVO – Sportlust, dhr. Molenaar. Niet snel begin ik over een optreden van een scheidsrechter maar wat hij er bij deze wedstrijd van bakte is heel slecht voor het scheidsrechterskorps van dit niveau. De ene gele kaart na de andere gele kaart toonde hij aan spelers van Sportlust terwijl zowel vriend als vijand daar zo zijn bedenkingen over uitte. Ook de (directe) rode kaart voor Barry Rog in de 35e minuut werd gegeven na fel aandringen van de DOVO zijde en was voor tweeërlei uitlegbaar. Het optreden van de spelleider werd bepalend voor de wedstrijd en bracht het de punten naar de ploeg die het qua spel en kansen zeker niet verdiende. Hiermee hebben we denk ik voldoende gesproken over de man in kwestie en kunnen we ons richten op het daadwerkelijk verloop van de wedstrijd.
Sportlust de betere kansen.
Het zijn roerige tijden voor de Woerdense derde divisionist, er wordt veel gesproken en geschreven over het team en dat komt niet altijd positief naar buiten. Gelukkig weten de spelers waar het echt om gaat en dat is strijden voor de punten. Ook tegen DOVO gaat Sportlust voorop in de strijd. Met veel inzet, passie en goed spel weten de mannen van trainer Willem Romp de wedstrijd de domineren. Sportlust is in de eerste 35 minuten meer aan de bal, krijgt het een aantal goede mogelijkheden en weet de thuisploeg gemakkelijk weg te houden bij het eigen doel. In de 28e minuut is het Nordin Zoufri die onderuit wordt gehaald binnen de beruchte lijnen, verdiende hij daar een penalty ? – het wordt makkelijk weggewuifd en dus moet Sportlust gewoon door spelen. De grootste kans in dit halve uur is voor Wessel Meiring, zijn kopbal mist net de snelheid die het nodig heeft en de aanvoerder van de Woerdenaren ziet zijn kans eindigen in de handen van de DOVO keeper. Dan breekt de 35e minuut aan waarbij DOVO op snelheid weet uit te breken en waar Barry Rog schijnbaar een overtreding begaat op een al dan niet een doorgebroken speler. Rog moet dan van het veld en Sportlust moet vanaf dat moment met 10 man door. Uit de vrije trap die volgt na het wegzenden van Rog is het Theo Visser die de bal met een mooi boogje over de opgestelde muur in de door doelman Damkalis leeggelaten hoek deponeert. DOVO komt op dat moment geheel tegen de verhoudingen in op voorsprong. Romp past hierna een tactische wissel toe, jongeling Bidi moet zijn basisplek afstaan aan een andere jongeling: Youri Pfaff – hij neemt de positie van de weggestuurde Rog over en laat direct zien dat hij een goede optie is om binnen afzienbare tijd van vaste waarde te kunnen worden voor het vlaggenschip van Sportlust. Ook met 10 man weet Sportlust hierna zijn wil op te leggen aan DOVO, het bepaalt het spel en weet nog een paar gevaarlijke momenten voor het doel te creëren. DOVO weet slechts 1 keer uit een hoekschop voor gevaar te zorgen maar doelman Damkalis weet een tweede tegentreffer te voorkomen.
Met z’n allen laten zien dat er gestreden kan worden.
Sportlust komt na de thee getergd uit de kleedkamer, het stroopt de mouwen op en bindt als hecht team de strijd aan. DOVO loert slechts op een uitbraak, trekt zich onder druk van Sportlust ver terug op eigen helft. Ook met een man meer in het veld weet de thuisploeg nauwelijks kansen te creëren en daarmee houd Sportlust fel strijdend nog steeds uitzicht op een resultaat. Na 75 minuten is het opnieuw Zoufri die binnen het strafschopgebied onderuit wordt gehaald, maar ook deze overtreding wordt niet op juiste waarde beoordeeld. Niet veel later is het Mike de Niet ( ingevallen in de tweede helft ) die net buiten het strafschopgebied met een forse duw in de rug naar het (kunst)gras wordt gewerkt. Ook nu geen fluitsignaal en de irritaties lopen steeds verder en verder op binnen de lijnen. DOVO krijgt hierna een grote kans om de score te verdubbelen maar het is aanvaller Nick Hak die een inzet van een medespeler vanaf de doellijn van Sportlust weer in het veld laat belanden. In de slotfase zet Sportlust alles op alles om dan toch nog maar een puntje in de wacht te slepen. Het krijgt hiervoor in de extra tijd nog een nieuwe opdoffer te verwerken. Het is Kelly João die de voor DOVO bevrijdende 2-0 weet binnen te schieten. Sportlust blijft teleurgesteld achter, het heeft zich van zijn beste kant laten zien door ondanks een numerieke minderheid te strijden voor iedere meter. Zoals het team opereerde is voor iedereen een waar statement, Sportlust kan echt wel strijden – kan echt wel goed voetbal spelen maar het krijgt niet altijd waar het recht op heeft.
Trots.
Zowel aanvoerder Wessel Meiring als trainer Willem Romp zijn na de wedstrijd teleurgesteld maar ook enorm trots op de manier er deze wedstrijd is gestreden. Meiring verteld: “We hebben de gehele wedstrijd als team gestreden, na de rust hebben we met elkaar afgesproken tot het gaatje te gaan. Dat we dan geen resultaat boeken is een teleurstelling maar we hebben wel gestreden voor iedere meter”. Trainer Romp is ook trots op zijn ploeg. “Zoals de jongens zich vanmiddag hebben laten zien verdiend een groot compliment. Ze hebben zich keurig gedragen tot op het moment dat niet de emmer overliep maar totdat uiteindelijk de badkuip overliep. Dat er daarna nog wat aanmerkingen op de leiding worden gemaakt, met gele kaarten tot gevolg, kan ik me voorstellen en neem ik niemand kwalijk. We hebben met z’n allen gestreden voor wat we waard zijn en dat nemen we mee naar de volgende wedstrijden”.
Volgende week zaterdag ontvangt Sportlust Excelsior ’31 uit Rijssen op sportpark Cromwijck. De wedstrijd tegen de mannen uit het oosten van het land zal om 15.00 uur aanvangen en is voor degene die niet fysiek aanwezig kunnen zijn bij de wedstrijd opnieuw live te volgen via Sport Inside.
U kunt de live uitzending vinden via http://sportinside.tv/live/
Doe ook weer mee na de wedstrijd met de verkiezing Sport Inside Speler van het seizoen !
Stuur de naam van uw Man of The Match naar info@sportinside.tv dit kan nog tot maandagavond 18.00 uur.
Daarna kunt u de nieuwe tussenstand bekijken op onze site https://sportinside.tv/speler-van-het-jaar/
Verslag: Willem Cnossen
Camera: Jan Spruit
Foto’s : Rob Werkhoven
| Datum | Tijd | Thuis | Uit | Info | |
|---|---|---|---|---|---|
| 21 mrt | 14:30 | DOVO | Sportlust ’46 1 | 2-0 | |
| 21 mrt | 14:30 | Huizen | Harkemase Boys | 0-2 | |
| 21 mrt | 14:30 | Genemuiden SC | Hercules (zon) | 3-2 | |
| 21 mrt | 14:30 | Eemdijk | TEC (zon) | 3-1 | |
| 21 mrt | 15:00 | Sparta Nijkerk | Staphorst | 1-2 | |
| 21 mrt | 15:00 | DVS’33 Ermelo | Urk | 2-2 | |
| 21 mrt | 18:00 | HSC ’21 (zon) | Excelsior’31 | 0-3 | |
| 22 mrt | 14:00 | ADO ’20 (zon) | ROHDA Raalte (zon) | 0-0 | |
| 22 mrt | 14:00 | Hoogeveen (zon) | Scherpenzeel | 1-0 |
| Team | G | W | GL | V | P | DPV | DPT | PM | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ROHDA Raalte (zon) | 26 | 17 | 5 | 4 | 56 | 53 | – | 26 | 0 |
| 2 | Staphorst | 26 | 15 | 3 | 8 | 48 | 55 | – | 38 | 0 |
| 3 | Genemuiden SC | 27 | 14 | 5 | 8 | 47 | 49 | – | 38 | 0 |
| 4 | ADO ’20 (zon) | 27 | 13 | 8 | 6 | 47 | 36 | – | 30 | 0 |
| 5 | Sparta Nijkerk | 27 | 14 | 3 | 10 | 45 | 63 | – | 33 | 0 |
| 6 | DVS’33 Ermelo | 27 | 12 | 9 | 6 | 45 | 44 | – | 33 | 0 |
| 7 | Harkemase Boys | 25 | 11 | 8 | 6 | 41 | 46 | – | 30 | 0 |
| 8 | Sportlust ’46 1 | 26 | 12 | 5 | 9 | 41 | 44 | – | 37 | 0 |
| 9 | Scherpenzeel | 27 | 12 | 5 | 10 | 41 | 46 | – | 38 | 0 |
| 10 | Eemdijk | 27 | 11 | 7 | 9 | 40 | 55 | – | 46 | 0 |
| 11 | DOVO | 24 | 11 | 5 | 8 | 38 | 38 | – | 28 | 0 |
| 12 | Hoogeveen (zon) | 27 | 10 | 5 | 12 | 35 | 44 | – | 52 | 0 |
| 13 | Excelsior’31 | 27 | 10 | 2 | 15 | 32 | 40 | – | 46 | 0 |
| 14 | Hercules (zon) | 26 | 9 | 3 | 14 | 30 | 34 | – | 48 | 0 |
| 15 | Huizen | 27 | 8 | 5 | 14 | 29 | 41 | – | 53 | 0 |
| 16 | TEC (zon) | 27 | 9 | 1 | 17 | 28 | 38 | – | 57 | 0 |
| 17 | Urk | 26 | 6 | 5 | 15 | 23 | 44 | – | 75 | 0 |
| 18 | HSC ’21 (zon) | 27 | 1 | 2 | 24 | 5 | 24 | – | 86 | 0 |

