Sportlust ’46 – SVV Scheveningen

Sportlust loopt direct tegen een opdoffer aan ( 0-2 ).

 

In de eerste wedstrijd van de nacompetitie, thuis tegen svv Scheveningen, heeft Sportlust meteen een nederlaag moeten incasseren. De bezoekers waren gewoonweg slimmer en effectiever en deelde zodoende de flinke opdoffer uit aan de Woerdenaren. Hoewel er zaterdag nog 1 wedstrijd gespeeld moet worden lijken de kansen voor Sportlust om door te gaan naar de volgende ronde geslonken tot een minimum.

 

Verkeerde kopbal.

 

Na het behalen van de felbegeerde 3e periodetitel begon Sportlust woensdagavond voor een vol eigen sportpark aan de nacompetitie tegen svv Scheveningen. De verwachtingen waren hoog gespannen en Sportlust begon best aardig aan de wedstrijd. Het zocht daar waar het kon de aanval en Scheveningen kon zich alleen maar toeleggen op de verdediging. Al snel liep Sportlust tegen een onnodige tegengoal aan. In de 11e minuut was het Noël Hendriks die de bal wilde terug koppen naar zijn eigen doelman, de kopbal mislukte echter en het was Elvillia die er tussen kon komen en met enig fortuin de bal onder uitkomende doelman Damkalis heen kon werken en voor de 0-1 kon zorgen. Een enorme domper voor de thuisploeg maar het rechtte de rug en trok vol goede moed te aanval. Daar waar Scheveningen dus aan 1 kansje genoeg had om tot scoren te komen had Sportlust het aanvallend heel  erg lastig om tot grote kansen te komen. De verdediging van Scheveningen stond goed en gaf geen of nauwelijks kansen weg. Wat Meiring, Zoufri of Buitenweg ook probeerden – ze kwamen er gewoonweg niet doorheen. Heel af en toe toch een klein speldenprikje maar dan stond daar altijd nog doelman v.d. Maaten die met een paar goede reddingen zijn doel schoon wist te houden. Scheveningen liet de bal aan Sportlust en loerde zelf op een snelle tegenaanval, dat lukte slechts een enkele keer en werd daaruit niet meer echt gevaarlijk. Zodoende gingen beide ploegen met een 0-1 tussenstand de rust in.

 

Fouten worden afgestraft.

 

In de tweede helft een zelfde beeld als voor de rust. Sportlust had voornamelijk het balbezit en hoewel ze met wat meer pit uit de kleedkamer waren gekomen liepen de aanvallers opnieuw tegen een muur van verdedigers aan. Door de inzet van Sportlust werd het wel steeds meer en meer een echte wedstrijd en moest scheidsrechter Bronsvoort alle zeilen bij zetten om alles in goede banen te leiden. Het leverde twee gele kaarten op ( de Vlugt voor Scheveningen en Fichtinger voor Sportlust ) Slechts een tweetal momenten werden er door Sportlust gecreëerd waaruit een doelpunt had kunnen vallen maar in beide gevallen kreeg de thuisploeg de bal niet achter doelman v.d. Maaten in het netje. Aan de andere kant was het nog wel een keer raak. Het begon allemaal in de 68e minuut met een verkeerde kopbal terug op zijn eigen doelman door Youri Duisterhof ( die overigens heel erg sterk inviel ). Ook die kopbal mislukte en kon Scheveningen vol druk zetten  op het doel van Sportlust. Uit de eerst volgende voorzet van Bochnafa was de compleet vrijstaande spits Mike de Niet ( volgend seizoen in dienst van Sportlust ) die de bal in één keer op zijn pantoffel nam en de bal op prachtige wijze over doelman Damkalis binnen wist te schieten. In de resterende tijd probeerde Sportlust nog wel de aansluitingstreffer te maken maar opnieuw hield de verdediging en doelman v.d. Maaten alles tegen wat er maar tegen te houden viel. Teleurgesteld verlieten de gastheren het veld na het laatste fluitsignaal met de wetenschap dat er zaterdagmiddag een klein wonder moet gaan geschieden om alsnog de volgende ronde te bereiken.

Niets is onmogelijk in het voetbal en er kan zolang er tijd is nog van alles gebeuren. Sportlust heeft op bezoek bij Scheveningen niets meer te verliezen en alles te winnen, en in die situatie kan het nog alle kanten op. Sportlust zal dan aanvallend veel behendiger en slimmer moeten zijn en zal aan de andere kant geen onnodige fouten moeten maken want die worden genadeloos afgestraft.

 

Verslag: Willem Cnossen

Camera: Jan Spruit en Jos Toet

Foto’s : Rob Werkhoven

Days
Hours
Minutes
Seconds

Sportinside

Sportgala

Draag een sporter voor

Geef hier iemand op